O nas

Kim jesteśmy?

Wierzymy w wolny świat bez inwigilacji i cenzury. W świat wolnej informacji, w którym zwykli ludzie też maja prawo głosu oraz prawo wyrażania tego, co myślą. W imię tej idei, od czerwca 2018 organizujemy uliczne demonstracje w obronie wolnego Internetu.

Wszystko zaczęło się na portalu Wykop.pl, na którym użytkownicy skrzyknęli się do utworzenia grupy na Facebooku celem skoordynowania protestów przeciwko unijnej dyrektywie, o której od pewnego czasu coraz mocniej wrzało zarówno w polskim, jak i w europejskim Internecie. To właśnie w tej grupie powstało popularne dziś określenie #ACTA2, jak ochrzciliśmy dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym.

Po dzień dzisiejszy Internauci dołączający do ruchu #StopACTA2 zorganizowali ponad 65 protestów w całej Polsce sprzeciwiając się cenzurze Internetu wprowadzanej pod pretekstem ochrony praw autorskich.

Strona, którą właśnie przeglądasz powstała jako jedna z inicjatyw polskich użytkowników Internetu, sprzeciwiających się wprowadzaniu mechanizmów cenzury oraz cenzury prewencyjnej w Sieci.

Wszystkie nasze działałania są non-profit, dla dobra idei. Jeżeli chcesz być na bieżąco – zapraszamy na oficjalny fanpage organizatorów protestów.